4. Bursa Anadolu Günleri Yoğun İlgi Gördü

03 Ekim 2019

BİLDEF öncülüğünde Bursa’da 23 şehrin katılımıyla gerçekleştirilen 4. Bursa Anadolu Günleri, renkli folklor gösterileri ve eğlenceli etkinliklerin ardından katılım gösterenler için düzenlenen sertifika töreni ile kapılarını kapattı. 3 gün boyunca Anadolu’nun yöresel kültürü, lezzetleri, el sanatları ve folkloru Bursa'da sergilendi. Anadolu'nun yedi bölgesinin güzellikleri etkinlik sayesinde 4. kez aynı çatı altında buluştu.

Etkinliği değerlendiren BİLDEF Başkanı Mustafa Dursun, "Turizm faaliyetine bürünen etkinliğe sadece Bursalıların değil; çevre illerden gelen vatandaşlarımızın da büyük ilgisi ile karşılandı. Yoğun ziyaretçinin uğradığı etkinlik, görkemli bir kapanışla son buldu. Yörelerimizin folklor gösterisi büyük ilgi gördü. Farklı yörelerin insanlarının göç ettiği Bursa’da 4. Bursa Anadolu Günleri vesilesi ile yedi bölgenin güzelliklerini aynı çatı altında görmek, değerlerimizi birlikte yaşatmak ve paylaşmak bizleri fazlasıyla mutlu etti. Bu bağlamda öncelikle Bursa Valimiz Sayın Yakup Canbolat'a ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş'a bize verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda organizasyonun gerçekleşmesinde emeği ve katkısı olan tüm katılımcı derneklerimize ve illerimize de ayrıca minnettarız. Etkinliğimiz inşallah gelecek yıllarda tüm coşkusuyla devam edecek" diye konuştu.

Bursa İl Dernekleri Federasyonu’nun (BİLDEF) düzenlediği 4. Bursa Anadolu Günleri, gerçekleştirilen folklor gösterisi ve eğlenceli etkinliklerin ardından katılım gösterenler için düzenlenen sertifika töreni ile son buldu. 

 

Fotoğraf Albümüne Gitmek İçin Tıklayınız. >